ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017

luty2017OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela jest siódmą Niedzielą Zwykłą.

Msze Święte i nabożeństwa w tygodniu w naszej Bazylice:
• W niedzielę i czwartek Nieszpory o godz. 18.30
• W poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o godz. 19.00 Msza Święta w int. próśb i podziękowań przez wst. Św. Stanisława Kazimierczyka
• W środę o godzinie 18.30 Nabożeństwo do Matki Zbawiciela, a po nim Msza Święta w int. próśb i podziękowań do Matki Zbawiciela
• W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
• W piątek o godzinie 18.30 - Droga Krzyżowa

W środę przeżywać Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W to święto w sposób szczególny modlić się będziemy za Papieża Franciszka i za Kościół Święty, aby Go Bóg od wszelkiego zła zachować raczył.

W naszej Parafii rozpoczęły się Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy będą głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zainteresowanych katechezami serdecznie zapraszamy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach. Korzystajmy z tych Katechez sami i zapraszajmy innych, o których wiemy, że chcą słuchać Słowa Bożego.

W środę o godz. 17.00 w Sali Katechetycznej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Od 28 kwietnia do 1 maja 2017 r. organizujemy Pielgrzymkę do Słowacji i Austrii. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii i na nasze Zakonne Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych z naszych parafii i z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Najlepsze życzenia składamy wszystkim, którzy w tym tygodniu mają imieniny i ważne rocznice.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

fot. Paweł Krzan