ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

z wiezyOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj ósma Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła – ostatnia przed Wielkim Postem. Nieszpory dzisiaj i w czwartek godzinie 18.30.

W środę – 1 marca – Popielec – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem w środę na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i o 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej prastarej praktyki pokutnej. W Środę Popielcową wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i nie można w tym dniu korzystać z żadnej dyspensy.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w niedzielę po zakończeniu Mszy św. ok. godziny 13.00;
Droga Krzyżowa – w piątek dla dzieci i dla kandydatów do bierzmowania – o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.
Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.45 z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św.
Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.40.

Kwartalne dni modlitw o ducha Pokuty, dobrą spowiedź i poprawę życia: od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpocznie się jutro [26 lutego] i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 roku.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

W naszej Parafii głoszone są Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy są głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zainteresowanych katechezami serdecznie zapraszamy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach.

Zakon Bonifratrów informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpocznie swoją działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów. Pacjenci będą leczeni w ramach umowy z NFZ. Chętni, którzy zapiszą się do Bonifratrów nie muszą wypisywać się z poprzedniego miejsca.

Dziękujemy serdeczne za ofiary na potrzeby parafii i na nasze Zakonne Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za ofiary indywidualne.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszły + Konstancja Cholicz z ul. Szerokiej i + Domicela Kijak z ul. Józefa. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Najlepsze życzenia składamy wszystkim, którzy w tym tygodniu mają imieniny i ważne rocznice.
Kanonicy Regularni Laterańscy