ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2017

20170304 113526OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia.

Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu - o godz. 13.00.
w piątki  - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
               - dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45.
Gorzkie Żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Czas Wielkiego Postu to czas modlitwy, trzeźwości i dzieł pokutnych. Podejmijmy te dzieła i módlmy się o nawrócenie grzeszników. Szczególnie w Wielkim Poście prosimy o spowiedź i Komunię Świętą w int. rekolekcji wielkopostnych w naszych szkołach i w naszej Parafii.

W środę o godz. 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie odbędzie się w Sali w Klasztorze.W naszej Parafii głoszone są Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy są głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zainteresowanych katechezami serdecznie zapraszamy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach.

Zakon Bonifratrów informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpoczęła swoją działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów. Informacje na temat zapisów do Poradni są umieszone na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Od 17 lipca do 1 sierpnia organizowane są kolonie letnie w Rowach nad Morzem Bałtyckim. Od 25-27 czerwca organizowana jest pielgrzymka dla dzieci z rodzicami do Częstochowy, Grunwaldu, Gietrzwałdu i Malborka. Informacje w przedsionkach kościoła i na stronach internetowych.

7 maja doroczna pielgrzymka parafii Bożego Ciała na Jasną Górę.

Za tydzień, w 2 Niedzielę Wielkiego Postu: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tę niedzielę będziemy przeżywać pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczona na misje.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.

Pomódlmy się teraz za zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym Drogim Parafinom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Kanonicy Regularni Laterańscy.