ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017

20170312 082249OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj, w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tę niedzielę przeżywamy pod hasłem „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:

Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu - o godz. 13.00
w piątki - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
- dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w czwartek o godz. 19.30.

W naszej Parafii głoszone są Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy są głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zainteresowanych katechezami serdecznie zapraszamy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach.

Zakon Bonifratrów informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpoczęła swoją działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów. Informacje na temat zapisów do Poradni są umieszone na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Od 17 lipca do 1 sierpnia organizowane są kolonie letnie w Rowach nad Morzem Bałtyckim. [szczegóły]

Od 25-27 czerwca organizowana jest pielgrzymka dla dzieci z rodzicami do Częstochowy, Grunwaldu, Gietrzwałdu i Malborka. Informacje w przedsionkach kościoła i na stronach internetowych. [szczegóły]

7 maja doroczna pielgrzymka parafii Bożego Ciała na Jasną Górę.

Od 1 marca rozpoczęły się zapisy do klas 1 i grup przedszkolnych w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 przy ul. Miodowej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Koło naszej bazyliki chcemy położyć kostkę granitową koło wieży. Obecny stan nawierzchni i płytek jest najkrócej mówiąc opłakany - jeśli nie tragiczny. Planowane prace są bardzo drogie. Liczymy na ofiarność naszych Parafian i Dobrodziejów prosimy o pomoc finansową na ten cel.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby misji i misjonarzy.

Pomódlmy się teraz za zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym Drogim Parafinom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy