ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017

jozefOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 13.00.
w piątki – dla dzieci i młodzieży – o godz. 17.00
– dla wszystkich wiernych – o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Dziękujemy za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Tych którzy do tej pory nie włączyli się jeszcze w nabożeństwa pokutne zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

Jutro, w poniedziałek Liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Od 1715 roku, Święty Józef jest Patronem Miasta Krakowa. Zapraszamy jutro do modlitwy na Mszach Świętych do Świętego Józefa.

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Od wielu lat jest taka tradycja, że w tym dniu, w którym na świat przychodzi Syn Boga Jedyny, mając świadomość, że życie ludzkie jest święte i że jest tak bardzo niszczone – można podjąć się wielkiego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chce uratować życie dziecku poczętemu a jeszcze nienarodzonemu, bierze go w modlitewną opiekę i przez 9 miesięcy modli się o jego życie i za jego rodziców. Tego pięknego dzieła można podjąć się w sobotę na Mszy Świętej o godzinie 12.00. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Łaskawej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w naszym Klasztorze, w czwartek o godz. 19.30.

W naszej Parafii głoszone są Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy są głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zapraszamy na katechezy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę [7 maja], na pielgrzymkę dzieci z rodzicami do Gietrzwałdu i innych miejsc [25-27 czerwca] i zapisy na kolonie letnie w Rowach nad Morzem Bałtyckim [od 17 lipca do 1 sierpnia]. Informacje w przedsionkach kościoła i na stronach internetowych.

Zakon Bonifratrów informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpoczęła swoją działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów. Informacje o zapisach do poradni na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Pomoc w rozliczeniu druków PIT w Kancelarii Parafialnej będzie można uzyskać we wtorek 28 marca i we wszystkie wtorki kwietnia w godz. od 18.30-19.30.

Dzisiaj po Mszach Świętych Wolontariusze zbierają ofiary na 2 operacje ortopedyczne dla Karola który ma 12 lat, który porusza się na wózku inwalidzkim i jest szansa, że po tych dwóch operacjach będzie mógł chodzić.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na ułożenie granitowej kostki obok wieży przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Kański z ul. Starowiślnej i + Józef Jarzynka z ul. Starowiślnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej i Świętego Józefa.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy