ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 13.00.
w piątki – dla dzieci i młodzieży – o godz. 17.00
– dla wszystkich wiernych – o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w naszym Klasztorze, w czwartek o godz. 19.30.

W naszej Parafii głoszone są Katechezy Neokatechumenalne. Katechezy są głoszone w każdą niedzielę i w każdą środę o godz. 19.45. Zapraszamy na katechezy. W gablotach bazyliki są wywieszone plakaty o Katechezach.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę [7 maja], na pielgrzymkę dzieci z rodzicami do Gietrzwałdu i innych miejsc [25-27 czerwca] i zapisy na kolonie letnie w Rowach nad Morzem Bałtyckim [od 17 lipca do 1 sierpnia]. Informacje w przedsionkach kościoła i na stronach internetowych.

Zakon Bonifratrów informuje, że od 1 marca 2017 r. rozpoczęła swoją działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów.

Pomoc w rozliczeniu druków PIT w Kancelarii Parafialnej będzie można uzyskać we wtorek 28 marca i we wszystkie wtorki kwietnia w godz. od 18.30-19.30.

W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Święta w sobotę o godzinie 12.00 w int. Dobrodziejów naszej Parafii. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na ułożenie granitowej kostki obok wieży przy naszej Bazylice.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy