ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
- dzisiaj po Mszy św. południowej - o godz. 13.00.
- w piątek dla wszystkich wiernych o godz. 19.30. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.00 ani o 18.30. Będzie jedna Parafialna Droga Krzyżowa o 19.30. Tę Drogę Krzyżową odprawimy wokół bazyliki: z lampionami. Zapraszamy serdecznie na tę Drogę Krzyżową całą naszą Parafię: dzieci, młodzież i dorosłych.
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45. Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania prosimy o obecność.

Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Uroczysta Msza poprzedzona procesją z palmami rozpocznie się przy wejściu do klasztoru o godz. 11.00. Po tej Mszy Świętej konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonaną palmę. Przewidziane są nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie.

W niedzielę Palmową przy naszej Bazylice będzie kiermasz wielkanocny. Dzieci będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane ozdoby i babki na stół wielkanocny. Serdecznie zapraszamy na kiermasz. Dochód z kiermaszu dzieci przeznaczają na kolonie letnie.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w naszym Klasztorze, w czwartek o godz. 19.30.

Pomoc w rozliczeniu druków PIT w Kancelarii Parafialnej będzie można uzyskać we wtorek 28 marca i we wszystkie wtorki kwietnia w godz. od 18.30-19.30.

W tym tygodniu 1 czwartek i 1 piątek miesiąca. Msza Święta w piątek o godzinie 12.00 w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na ułożenie granitowej kostki obok wieży przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszli + Adam Przewoźniak z ul Brzozowej i + Krystyna Faliszek z ul. Przemyskiej. Polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Bolesnej Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy