ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XI Niedziela Zwykła 2012

XI Niedziela Zwykła


Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją dziś o godz. 18.15. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 18.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała i w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy w każdy czwartek adorują Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W liturgii Kościoła dzisiaj wspominamy św. Brata Alberta, zakonnika, a w następną niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W następną niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.15 modlić się będziemy w intencji Ks. Jana Nowaka CRL – naszego Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek na Mszy św. o 19.00 homilię wygłosi bp Makarios Tawlik z Egiptu. Będziemy się modlić za chrześcijan prześladowanych w tym kraju za wiarę. Niech liczny udział w tej Mszy będzie wyrazem naszej solidarności z Kościołem prześladowanym w Egipcie i w innych krajach, w których trwa męczeństwo wyznawców Chrystusa.

Organizowane są pielgrzymki: autokarowa pielgrzymka do Dębowca i pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji w przedsionkach kościoła i u organizatorów.

Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka pieniędzy na Dom Samopomocy działający na terenie naszej Parafii przy ul. Józefa 1. „Bóg zapłać” za wsparcie.

Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Aniela Wawrzynkiewicz z ul. Starowiślnej a także + Jerzy Smaga i + Piotr Konarski, którzy ostatnio mieszkali poza Parafią. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy