ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składamy świąteczne życzenia:
Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was, Waszych Bliskich i Przyjaciół wszelkimi darami jakie dla Nas wysłużył przez Krzyż i Zmartwychwstanie.
W roku Świętego Brata Alberta życzymy Wam wszystkim, abyście doświadczyli Dobroci od Boga i od ludzi. Życzymy, abyście tak jak Święty Brat Albert mieli odwagę oddać swoje życie w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, szczególnie temu człowiekowi, który koniecznie potrzebuje Waszej pomocy i Waszej dobroci.
Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. W sposób szczególny naszą modlitwą otaczamy naszego nowego Arcybiskupa Marka i Papieża Seniora Benedykta XVI, który dzisiaj obchodzi 90 rocznicę urodzin.

Dziękujemy serdecznie za życzenia nadesłane na adres Parafii i naszego Klasztoru Bożego Ciała.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Składamy serdeczne podziękowania dorosłym, młodzieży i dzieciom za zaangażowanie i przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w Wielki Czwartek, Wieli Piątek i w Wielką Sobotę w uroczystościach Świętego Triduum.


Przy okazji Dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom. Dziękujemy także tym, którzy od wielu już lat mieszkają poza Parafią Bożego Ciała, ale w Bazylice są w każdą niedzielę, a niektórzy codziennie.
Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 18.30.
Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocny, Msze święte jak w każdą Niedzielę. Taca jutrzejsza jest Przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Przyszła Niedziela kończy Oktawę Świąt Wielkanocnych i jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W następną niedzielę odpust główny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęta w Wielki Piątek w naszym Kościele trwa przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 19.00.
Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Karol Majcher z ul. Starowiślnej i + Jan Plewa z ul. Estery. Polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Kanonicy Regularni Laterańscy.