ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2017 ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

milosierdziePrzeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Dziś odpust główny w Sanktuarium w Łagiewnikach. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł życia (spowiedzi i Komunii Świętej), ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Warunkami koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, wola nie przywiązywania się do grzechów, uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjęcie Komunii Świętej oraz spełnienie uczynku miłosierdzia względem drugiego człowieka.
W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z Bożego Miłosierdzia i pomagajmy dzisiaj duszom w czyśćcu cierpiącym.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia: „Idźcie i głoście Boże Miłosierdzie”. Miłosierdzie czynimy gdy wspieramy innych materialnie, lub gdy się za nich modlimy. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby Chrześcijan z Aleppo w Syrii.

Nieszpory dzisiaj i w czwartek o 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 18.30.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski obchodzimy w dniu jutrzejszym. Imieniny jutro obchodzi Wychowawca Kleryków i Nowicjuszy: Ks. Wojciech Ćwiękała CRL. Msza Święta w int. Ks. Wojciecha jutro o godz. 12.00.

We wtorek od 18.30 do 19.30 w Kancelarii Parafialnej można skorzystać z pomocy przy wypełnieniu druku PIT.

W najbliższą środę o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III szkoły Gimnazjalnej, którzy w tym roku przystąpią do bierzmowania.

W czwartek 27 kwietnia wypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko Życiu Ludzkiemu. Na Mszach Świętych przepraszać będziemy za grzechy przeciwko życiu.

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 7 maja. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

W przyszłą niedzielę Klerycy i Nowicjusze będą rozprowadzać kolejny nr Pisma „Cor Unum”.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Karol Majcher z ul. Starowiślnej, + Stanisław Adamczyk z ul. Starowiślnej, + Jan Plewa z ul. Estery i + Marianna Mysiak z ul. Bożego Ciała. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom Parafii życzymy miłej niedzieli i obfitości Bożego Miłosierdzia.
Kanonicy Regularni Laterańscy