ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017

Stanislaw Kazimierczyk sw

Ogłoszenia Duszpasterskie
1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną.

2. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. W poniedziałek nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału i do wspólnej modlitwy.

3. 1 maja wspominamy Św. Józefa Rzemieślnika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ludziach ciężkiej pracy, módlmy się także za bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy.

4. W środę 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej Bazylice Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej w int. Ojczyzny o godz. 12.15

5. W piątek w naszej Bazylice święto św. Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza Święta ku czci św. Stanisława i w intencji Jego czcicieli o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski. To pierwsza wizyta nowego metropolity w naszej parafii dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Na tę uroczystość przybędą także Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, którym patronuje św. Stanisław Kazimierczyk.

6. W sobotę 6 maja kolejna radosna uroczystość w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Tego dnia z rąk Ks. Bpa Romana Pindla, pasterza diecezji Bielsko-Żywieckiej, otrzyma święcenia kapłańskie Dk. Łukasz Murański. Uroczysta Msza Św. z obrzędem święceń kapłańskich zostanie odprawiona w naszej Bazylice o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o modlitwę w int. Dk. Łukasza, który w dniu wczorajszym rozpoczął rekolekcje, będące jego bezpośrednim przygotowaniem duchowym do tego ważnego wydarzenia.


7. W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Ze względu na święcenia kapłańskie Msza Św. w int dobrodziejów naszego klasztoru i Bazyliki oraz litania do Niepokalanego Serca Maryi, bedzie w sobotę o godz. 19.00.

8. Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w naszej parafii w miesiącu maju i w czerwcu. Katechezy odbywają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. Pierwsza katecheza: 6 maja. Informujemy jednocześnie, że w miesiącach wakacyjnych kurs przedmałżeński w naszej parafii nie będzie się odbywał.

9. Dziś w przedsionkach Bazyliki klerycy naszego zakonu rozprowadzają nowy numer swojego czasopisma „Cor Unum”. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Zakonnego.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

11. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Irena Wołoszyn z ul. Bożego Ciała, polećmy ją i wszystkich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Kanonicy Regularni Laterańscy