ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI – 03.05.2017

albumpi 049OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ma charakter święta religijno – narodowego. Czcimy Matkę Bożą jako Królową naszego Narodu i wspominamy rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza Święta w int. Ojczyzny o godz. 12.15. 

 

Porządek Mszy Świętych w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę. 

 

Dziś mija 528 lat od śmierci Świętego Stanisława Kazimierczyka. Dziękujemy Bogu za dar jego życia i świętości.

 

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy. 

 

W piątek w naszej Bazylice święto św. Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza Św. ku czci św. Stanisława o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski. Na tę uroczystość przybędzie z Rzymu Generał naszego Zakonu Ks. Giuseppe Cipolloni, wszyscy Kapłani naszego Dekanatu i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej. Liturgii będzie towarzyszył Chór Puelle Orantes. 

 

W sobotę 6 maja radosna uroczystość w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Tego dnia święcenia kapłańskie otrzyma Diakon Łukasz Murański. Święceń Kapłańskich udzieli Ks. Bp Roman Pindel. Msza Św. z obrzędem udzielenia święceń kapłańskich zostanie odprawiona w naszej bazylice o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o modlitwę w int. Diakona Łukasza.

 

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00, ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 19.00. 

Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w naszej parafii w miesiącu maju i w czerwcu. Pierwsza katecheza 6 maja. W wakacje nie będzie kursu przedmałżeńskiego.  

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki. 

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świetowania i opieki Matki Bożej, Królowej Polski. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.05.2017
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ma charakter święta religijno – narodowego. Czcimy Matkę Bożą jako Królową naszego Narodu i wspominamy rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza Święta w int. Ojczyzny o godz. 12.15.

Porządek Mszy Świętych w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę.

Dziś mija 528 lat od śmierci Świętego Stanisława Kazimierczyka. Dziękujemy Bogu za dar jego życia i świętości.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

W piątek w naszej Bazylice święto św. Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza Św. ku czci św. Stanisława o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski. Na tę uroczystość przybędzie z Rzymu Generał naszego Zakonu Ks. Giuseppe Cipolloni, wszyscy Kapłani naszego Dekanatu i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej. Liturgii będzie towarzyszył Chór Puelle Orantes.

W sobotę 6 maja radosna uroczystość w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Tego dnia święcenia kapłańskie otrzyma Diakon Łukasz Murański. Święceń Kapłańskich udzieli Ks. Bp Roman Pindel. Msza Św. z obrzędem udzielenia święceń kapłańskich zostanie odprawiona w naszej bazylice o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o modlitwę w int. Diakona Łukasza.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00, ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 19.00.

Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w naszej parafii w miesiącu maju i w czerwcu. Pierwsza katecheza 6 maja. W wakacje nie będzie kursu przedmałżeńskiego.  

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świetowania i opieki Matki Bożej, Królowej Polski.

Kanonicy Regularni Laterańscy