ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przeżywamy 4 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dzisiaj nasi Parafianie pielgrzymują na Jasną Górę. W tym roku mija 300 lat od Koronacji obrazu Jasnogórskiego. Łączymy się duchowo z pielgrzymami i prosimy o łaski potrzebne dla całej nasz rodziny Parafialnej.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

Jutro w poniedziałek uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W dniu jutrzejszym, jak każdego roku nasza Parafia jest zaproszona na Skałkę. Kto może jutro być na Skałce na Mszy Świętej o godz.  17.30 – serdecznie zapraszamy.W sobotę z całym Kościałem przeżywać będziemy 100 rocznicę Objawień w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12.00. Także w sobotę 10 rocznica koronacji Obrazu Matki Zbawiciela. Obraz został ukoronowany koronami papieskimi. Zapraszamy gorąco wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół na Mszę Świętą: chcemy razem z Maryją uwielbić Boga za „wielkie rzeczy, które nam uczynił”. Razem z Maryją chcemy odśpiewać Jej hymn: „Wielbi dusza moja Pana”.  

W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Arcybractwo, Szafarze Komunii Świętej z relikwiami Świętego Stanisława Kazimierczyka i asysta procesyjna wyrusza spod naszej Bazyliki na Wawel o godz. 8.15.

Katechezy dla narzeczonych odbywają się w naszej parafii w miesiącu maju i w czerwcu. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.
Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Jan Bochenek z ul. Wąskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

Kanonicy Regularni Laterańscy