ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XII Niedziela Zwykła 2012

XII Niedziela Zwykła


Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj o godzinie 18.15. Nabożeństwa w tygodniu o godz. 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego w sobotę o godzinie 18.15. Uwielbiajmy z wielką miłością Najświętsze Serce Jezusowe i w nim szukajmy ratunku.

Dzisiaj przezywamy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – dzień imienin naszego Współbrata Ks. Jana Nowaka CRL. Księdzu Janowi oraz wszystkim Solenizantom i Solenizantkom którym patronuje Św. Jan Chrzciciel życzmy obfitości Bożych Łask.

W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Benedykta XVI, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W piątek Msza św. o godzinie 12.00 w intencji naszych Solenizantów: ks. Proboszcza i diakona Piotra Szydełko. W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotów religijnych poświęconych przez Ojca św. przy zachowaniu warunków do uzyskania odpustu i wyznaniu wiary w dowolnej formie zatwierdzonej przez Kościół. Taca zbierana w piątek jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.

Organizowane są pielgrzymki: autokarowa pielgrzymka do Dębowca i pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji w przedsionkach kościoła i u organizatorów.

Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka pieniędzy na dofinansowanie Kolonii Letnich dla Dzieci z naszej Parafii. Bardzo prosimy o pomoc i serdeczne „Bóg zapłać” za serce okazane dzieciom.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Msza św. na zakończenie roku dla szkoły Podstawowej nr 11 w czwartek o godzinie 10.00. Msza św. dla Gimnazjum nr 3 i LO nr VI w piątek o godzinie 9.00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na nasze Zakonne Seminarium i na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kwiaty. Bóg zapłać za ofiary indywidualne.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Anna Przywara z ul. Starowiślnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Szczęść Boże dzieciom i młodzieży na ostatnie dni roku szkolnego.

Kanonicy Regularni Laterańscy