ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Przeżywamy 5 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uczestniczyli w naszej Parafialnej pielgrzymce na Skałkę. 

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w 10 rocznicy Koronacji obrazu Matki Zbawiciela. Wasza obecność na tej uroczystości rocznicowej była wyrazem wdzięczności za wszystko co otrzymaliście od Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. 

 

Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Razem z mieszkańcami Krakowa i całej naszej Archidiecezji prosimy o opiekę Świętego Stanisława nad naszą Ojczyzną. W tym roku po raz pierwszy na tę procesję idziemy z nowym Metropolitą Krakowa. Wspierajmy naszego Arcybiskupa naszymi modlitwami. 

 

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy. 

 

We wtorek święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. 

 

Trwają Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. 

W następną niedzielę odbędzie się już po raz piąty w Krakowie MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki. 

Także w niedzielę 21 maja po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Sali przy Kancelarii Parafialnej spotkanie dla rodziców w związku z wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Będą rozdawane karty kolonijne .

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki. 

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2017

Przeżywamy 5 Niedzielę Okresu Wielkanocnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uczestniczyli w naszej Parafialnej pielgrzymce na Skałkę.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w 10 rocznicy Koronacji obrazu Matki Zbawiciela. Wasza obecność na tej uroczystości rocznicowej była wyrazem wdzięczności za wszystko co otrzymaliście od Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.

Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Razem z mieszkańcami Krakowa i całej naszej Archidiecezji prosimy o opiekę Świętego Stanisława nad naszą Ojczyzną. W tym roku po raz pierwszy na tę procesję idziemy z nowym Metropolitą Krakowa. Wspierajmy naszego Arcybiskupa naszymi modlitwami.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

We wtorek święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

Trwają Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej.

W następną niedzielę odbędzie się już po raz piąty w Krakowie MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Także w niedzielę 21 maja po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Sali przy Kancelarii Parafialnej spotkanie dla rodziców w związku z wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Będą rozdawane karty kolonijne .

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Kanonicy Regularni Laterańscy