ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Przeżywamy 6 Niedzielę Okresu Wielkanocnego.
Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.
W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 I rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień wyjątkowo Msza Święta będzie nie o godzinie 11.00, ale pół godziny wcześniej.
Także w następną niedzielę czeka nas wyjątkowo radosna uroczystość: o godzinie 12.15 Mszę Świętą Prymicyjną odprawi nasz najmłodszy kapłan, neoprezbiter: Ks. Łukasz Murański CRL Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich naszych Drogich Parafian: Arcybractwo, służbę Liturgiczną Ołtarza, grupy modlitewne. Serdecznie prosimy o obecność i o modlitwę w intencji Księdza Łukasza.
Także w następną niedzielę: po Mszy Świętej o godzinie 12.15 odbędzie się w naszym Kościele wykład Pana doktora Krzysztofa Studzińskiego, kierownika Poradni Lekarza Rodzinnego u Bonifratrów, na temat: „Nadciśnienie tętnicze — zapobieganie, przyczyny, objawy, leczenie". Informacje na temat tego spotkania i wykładu są wywieszone w przedsionkach Bazyliki. Zapraszamy. 
Trwają Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. 
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.
Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Zdzisław Piela z ul Jakuba i + Leokadia Żusowska z ul. Miodowej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ... Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka. 
Kanonicy Regularni Laterańscy