ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2017

procesja1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś w 7 niedzielą wielkanocną przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nasza Parafia i nasza Wspólnota Kanoników Regularnych Laterańskich przy Bazylice Bożego Ciała w Krakowie przeżywa dzisiaj wyjątkowo radosny dzień: dzień Prymicji naszego najmłodszego Kapłana: Ks. Łukasza Murańskiego CRL. O godzinie 12.15 Ks. Łukasz odprawi Mszę Świętą Prymicyjną, a na wszystkich pozostałych Mszach Św. będzie głosił Słowo Boże, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Łukasza.
Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy. W środę o godz. 18.15 zakończenie nabożeństwa majowego połączone z procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki. Zapraszamy Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.


W czwartek 1 czerwca: Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na wieczorną Mszę Świętą. Modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci naszej Parafii.
Trwają Katechezy dla narzeczonych w naszej Parafii. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej.
W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
10 czerwca 2017 organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. 10 czerwca w Kalwarii odbędzie się pielgrzymka Margaretek i wszystkich, którzy modlą się za kapłanów. Więcej informacji na plakatach w przedsionku Bazyliki.
W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00, ku czci Niepokalanego Serca Maryi: w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru w sobotę o godz. 12.00.
W dniach 11 i 12 czerwca Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii. Już dziś serdecznie zapraszamy na to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej Rodziny Parafialnej. Wizytację będzie przeprowadzał Ks. Biskup Grzegorz Ryś.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy