ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017

duch swOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdą Mszę Św. rozpoczynamy od śpiewu Hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Wzywamy pomocy Ducha Świętego, która jest nam potrzebna każdego dnia. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwyczajnych warunków. Dzisiaj po Nieszporach kończy się okres wielkanocny.

Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tradycyjnie jutrzejsze święto obchodzone było jako 2 dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, 2 dzień Zielonych Świąt.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. Bóg ma dla nas Serce pełne miłości – niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

W następną niedzielę kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi wielkanocnej. Módlmy się za tych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

10 czerwca 2017 organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dla Margaretek i wszystkich, którzy modlą się za kapłanów. Więcej informacji na plakatach w przedsionku Bazyliki.

W dniach 11 i 12 czerwca Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej Rodziny Parafialnej. W ramach wizytacji odbędą się spotkania: po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie z Arcybractwem Pięciu Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu, z Członkami Żywego Różańca i Margaretek. O godzinie 10.30 Pierwsza Komunia Święta Dzieci z naszej Parafii i Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej. Liturgię Mszy Świętej o godzinie 12.15 przygotują Kręgi Kościoła Domowego. Liturgię Mszy Świętej o godzinie 16.00 przygotuje neokatechumenat. Ok. godzinny 18.00 Ks. Biskup spotka się z grupą AA „Przemiana i Trwanie” i o godzinie 19.00. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. W poniedziałek 12 czerwca 2 dzień Wizytacji kanonicznej: Rano Msza Święta u Bonifratrów i wizyta Konwencie i Szpitalu Bonifratrów, następnie wizyty w szkołach naszej Parafii i o godzinie 13.00 spotkanie z Towarzystwem Pomocy Świętego Brata Alberta. Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkania i Księdzem Biskupem i prosimy o modlitwę w int. Księdza Biskupa Grzegorza Rysia, który będzie przeprowadzał Wizytację i w int. całej naszej Parafii.

Dzisiaj prowadzona jest kwesta na kolonie letnie, które w tym roku odbędą się w Rowach nad Morzem Bałtyckim. Do tej pory zgłosiło się 45 dzieci. Serdecznie prosimy o pomoc dla dzieci z biednych rodzin.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Maria Zielińska z ul. Józefa [ostatnio ul. Chodkiewicza], + Czesław Roehlich z ul. Starowiślnej i + Ryszard Cichoń z ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy