ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11.06.2017


bp rysOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WIZYTACJA KANONICZNA PARAFII

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust u Bonifratrów. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiaj i jutro trwa w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii. Serdecznie witamy w nasze Rodzinie Parafialnej Księdza Biskupa Grzegorza Rysia. Prosimy o modlitwę i Boże Błogosławieństwo, którego tak bardzo potrzebujemy. My również módlmy się za Księdza Biskupa o łaski potrzebne dla Niego.

W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej. O godzinie 19.00. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. W poniedziałek 12 czerwca 2 dzień Wizytacji kanonicznej.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice dzisiaj o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. W poniedziałek, we wtorek i w środę o godzinie 18.15 Nieszpory połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. Sumę odprawi Ks. Infułat Jakub Gil. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Nieszpory poprowadzi i kazanie wygłosi Ksiądz Infułat Jakub Gil.


Panów zapraszamy do służby porządkowej. Zapraszamy na procesję: Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy nowe osoby do procesji i dziewczynki po I Komunii Świętej do asysty. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji.


Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Franciszek Lesiak, + Antoni Madej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy