ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA BOŻE CIAŁO – 15.06.2017

1801


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  15.06.2017
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
BOŻE CIAŁO

Dziś Uroczystość Bożego Ciała – Święto obowiązkowe – Odpust Główny w naszej parafii. W Bazylice Bożego Ciała możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania się do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji, którą na dzisiaj wyznaczył nam Ojciec Święty.
Dzisiaj, jak w każdy czwartek w naszej Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze Święte dzisiaj odprawiane są jak w każdą niedzielę roku.

Suma odpustowa o godz. 16.00 Po tej Mszy Świętej wyruszy procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do Bazyliki ulicą Św. Wawrzyńca. Sumę odprawi i procesję poprowadzi Ks. Infułat Jakub Gil. Wszystkich Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i na Procesję Eucharystyczną do 4-ch ołtarzy. Zakończenie procesji w Bazylice odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od jutra rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez kolejne osiem dni po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy serdecznie.


Jutro piątek w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Z racji oktawy i tytułu naszej Parafii Bożego Ciała jutro nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom Bazyliki Bożego Ciała i Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich składamy w to doroczne święto serdeczne: „Bóg Zapłać” za stałą życzliwość i za wspólne przeżywanie wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i życzliwie pomagają renowację Bazyliki Bożego Ciała: Władzom Miasta, Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa i Funduszowi Ochrony Zabytków. Dziękujemy nade wszystko naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom. Dziękujemy za zbudowanie ołtarzy i za kwiaty ofiarowane do Bazyliki i na procesję. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną i prosimy o dalszą troskę o naszą Parafię.
Przyjmijmy błogosławieństwo Boże; niech ono pomoże nam przeżyć dzisiejsze święto i całą Oktawę Bożego Ciała.
Prosimy o opiekę Świętego Patrona Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy.