ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA– 18.06.2017

albumpo 014OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w Procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w Procesji. Msza Święta w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg Procesji Bożego Ciała, w czwartek o godz. 19.00.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez wszystkie dni do czwartku włącznie po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Nieszpory rozpoczną się o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy, aby w czwartek przyjść do kościoła z ziołami i kwiatami. Uczmy też tej tradycji dzieci i młode pokolenie. Nieszpory i procesję w czwartek poprowadzą Ojcowie Paulini ze Skałki.

W piątek i sobotę nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w to święto do uczczenia Serca Jezusowego przez Komunię Świętą. W piątek z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę uroczystość Św. Jana Chrzciciela, dzień imienin Ks. Jana Nowaka. Msza Święta w int. Księdza Jana o godz. 12.00. Zapraszamy na wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. W czwartek o godzinie 9.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 11, a w piątek o godzinie 10.00 dla VI Liceum Ogólnokształcącego.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Wczoraj przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie Św. Brata Alberta. Dzisiaj Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta prowadzi kwestę przy naszej Bazylice. Zwracamy się z serdeczna prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc. Podziwiamy Świętego Brata Alberta za to co zrobił dla głodnych i bezdomnych. Jeżeli możemy pomóżmy i my, choćby przez najskromniejszą ofiarę.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Mieczysława Krajewskiego z ul. Dietla. Pomódlmy się za Niego: Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Brata Alberta.

Kanonicy Regularni Laterańscy