ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

DSC 0522

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Dzieciom od I Komunii Świętej, Arcybractwu, Asyście i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy wszystkim za miłość do Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

Przeżywamy 12 Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego połączone z Procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki w piątek o godzinie 18.15. Zapraszamy serdecznie.

W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W czwartek Msza św. o godzinie 12.00 w intencji Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Msze święte w uroczystość Piotra i Pawła będą odprawiane jak w dzień zwykły. Taca zbierana w środę będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Zachęcamy, aby czas wolny od zajęć wykorzystać na odpoczynek i umocnienie więzi z rodziną. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.

W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W następną niedzielę o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii i naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na układanie kostki przy wieży naszej bazyliki. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby biednych i bezdomnych.

Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: + Dariusz Górnisiewicz z ul. Podgórskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Dzieciom, młodzieży i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. Przez wstawiennictwo Świętych Apostołów Piotra i Pawła prosimy Boga, aby błogosławił Ojcu Świętemu i całemu Kościołowi Świętemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy