ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2017

DSC 0473OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela jest 13 niedzielą zwykłą, 1 niedziela lipca.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały czerwiec przychodzili na Nabożeństwo Czerwcowe. Szczególnie dziękujemy dzieciom. Dziękujemy wszystkim za ten wielki duchowy dar.

Dzisiaj, 2 lipca minęło 11 lat od dnia, kiedy posługę Proboszcza w naszej Parafii pełni Ks. Piotr Walczak CRL. Dziękujemy Bogu za te 11 lat posługi Księdza Proboszcza w tej Parafii. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski i prosimy Go o błogosławieństwo dla Kapłanów i Wiernych Parafii Bożego Ciała.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – święto Świętego Tomasza Apostoła;
- we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki
Metropolitalnej Krakowie [święto]:
- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca;
- w piątek – pierwszy piątek miesiąca: Msza Święta w int. Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego w piątek o godz. 12.00

Msze święte w czasie wakacji są odprawiane jak w ciągu całego roku.

Nabożeństwa stałe w ciągu tygodnia:
- w poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o 19.00 Msze Święte w intencji próśb i podziękowań przez wst. Świętego Stanisława Kazimierczyka;
- w środę o godz. 18.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Zbawiciela;
- w czwartek i w niedzielę o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Psalmów;
- w piątek o godz. 18.30 Droga Krzyżowa;

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na ułożenie kostki granitowej przy Bazylice.

Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy