ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2017

DSC 0353OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj i w czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła, do wspólnego śpiewania Psalmów.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana;
- w sobotę – święto św. Marii Magdaleny;
- w następną niedzielę – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do pielgrzymowania zaprasza Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

W październiku [w połowie października] planujemy trzydniową pielgrzymkę do Lwowa. Szczegóły tej pielgrzymki będą podawane w czasie późniejszym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Janina Wołoszyn z ul. Starowiślnej i + Marek Pitio z ul. Berka Joselewicza. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, jGościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy