ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela to 16 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. We wspomnienie św. Krzysztofa na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 modlić się będziemy w intencji kierowców. Po Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 będzie poświęcenie pojazdów.
w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny Rodziców NMP a zarazem Dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych babciach i dziadkach.
w sobotę – wspomnienie św. Marty

Zachęcamy do wzięcia udziału w diecezjalnych obchodach I Rocznicy ŚDM, które odbędą się za tydzień 29 i 30 lipca. Szczegółowe informacje oraz plan wydarzenia w gablotach bazyliki.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

W przyszłą niedzielę klerycy i nowicjusze naszego zakonu będą rozprowadzać kolejny numer swojego czasopisma „Cor Unum”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby naszego Zakonnego Seminarium Duchownego. Zachęcamy do nabywania tego pisma i dziękujemy za wsparcie naszych najmłodszych współbraci

Dziękujemy także za wszelkie ofiary którymi wspieracie rozwój i utrzymanie naszej Bazyliki i naszego Klasztoru.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszedł + Tadeusz Szal z ul. Józefa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy