ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2017

luk teczowy aniolekOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła, do wspólnego śpiewania Psalmów. 

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

  - w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana; 

  - we wtorek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

  - w piątek – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona  proboszczów;

  - w przyszłą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego; 

 

Wczoraj i dzisiaj trwają diecezjalne obchody 1 Rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowe informacje oraz plan obchodów w gablotach bazyliki.

 

We wtorek, 1 sierpnia przypada 73 rocznica  Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy oddali za Ojczyznę we wtorek o godz. 12.00. 

 

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę.   Do pielgrzymowania zaprasza  Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki. 

 

W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów. 

 

Nasza parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa i Przemyśla w dniach 13 -15 października 2017. Więcej informacji umieścimy wkrótce w przedsionkach bazyliki i stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL.

 

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 Msza Święta za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Jest to Msza Święta w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 12.00 Msza Święta w int. Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi. 

 

We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.10 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W przedsionkach bazyliki Klerycy i Nowicjusze naszego Zakonu rozprowadzają nowy nr czasopisma „Cor Unum”. Obecny nr poświęcony jest 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby naszego Seminarium i na przygotowanie kolejnego numeru czasopisma. Zachęcamy do nabywania czasopisma i dziękujemy za wsparcie materialne naszego Seminarium. 

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki. 

 

Wszystkim naszym Drogim Parafianom,  Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA –  30.07.2017

          Dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła, do wspólnego śpiewania Psalmów.

          W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

  - w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana;

  - we wtorek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

  - w piątek – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona  proboszczów;

  - w przyszłą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego;

          Wczoraj i dzisiaj trwają diecezjalne obchody 1 Rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowe informacje oraz plan obchodów w gablotach bazyliki.

          We wtorek, 1 sierpnia przypada 73 rocznica  Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy oddali za Ojczyznę we wtorek o godz. 12.00.

          W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę.   Do pielgrzymowania zaprasza  Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

          W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

          Nasza parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa i Przemyśla w dniach 13 -15 października 2017. Więcej informacji umieścimy wkrótce w przedsionkach bazyliki i stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL.

          W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 Msza Święta za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Jest to Msza Święta w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 12.00 Msza Święta w int. Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

          We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.10 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W przedsionkach bazyliki Klerycy i Nowicjusze naszego Zakonu rozprowadzają nowy nr czasopisma „Cor Unum”. Obecny nr poświęcony jest 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby naszego Seminarium i na przygotowanie kolejnego numeru czasopisma. Zachęcamy do nabywania czasopisma i dziękujemy za wsparcie materialne naszego Seminarium.

          Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na ułożenie kostki przy wieży naszej Bazyliki.

          Wszystkim naszym Drogim Parafianom,  Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy