ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.08. 2017 ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

albumpi 007OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła, do wspólnego śpiewania Psalmów.

We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.05 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- dzisiaj – Święto Przemienienia Pańskiego;
- w środę – święto Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein],
dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
- w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika ;
- w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
- w następną niedzielę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

Od dzisiaj, od 6 sierpnia, trwa pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać codziennie uczestnicząc we Mszy Świętej i przez codzienną Komunię Świętą. Zachęcamy bardzo gorąco do tej duchowej łączności z pielgrzymami.

W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

Nasza parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa i Przemyśla w dniach 13 -15 października 2017. Więcej informacji umieścimy wkrótce w przedsionkach bazyliki i stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL.
Msza Święta dla chorych w środę o godzinie 16.00.

W piątek o godz. 20.00 odbędzie się w naszej Bazylice koncert. Program koncertu wywieszony jest w gablotach w przedsionkach Bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za pracę przy utrzymaniu porządku w naszej bazylice. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Krystyna Świderska z ul. Podgórskiej. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
Kanonicy Regularni Laterańscy