ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017

2017.08.12OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela to 19 Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.05 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- dzisiaj – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
- w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
- we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
- w czwartek – Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

Jutro nie będzie Mszy Św. o godzinie 19.00. Msze Św. będą o godz. 6.30, 8.00 i 12.00.

Jutro minie 75 lat od męczeńskiej śmierci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Swoim życiem i swoją śmiercią Święty Maksymilian uczy nas kochać Boga i Matkę Najświętszą w każdej sytuacji jak nas spotka w życiu.

We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte we wtorek będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę roku. We wtorek po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.

Także we wtorek obchodzić będziemy 97 rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie we wtorek o godz. 12.15.

Od 6 sierpnia, trwa pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać przez codzienną Mszę Świętą i przez codzienną Komunię Świętą.

W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

Nasza parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa i Przemyśla w dniach 13, 14 i 15 października 2017. Więcej informacji umieścimy wkrótce w przedsionkach bazyliki i stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli + Marek Kłeczek z ul. Miodowej i + Wanda Wąsowicz z ul Dietla. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, i opieki Matki Bożej na cały nowy tydzień. Żywej wiary życzymy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej i Św. Maksymiliana Kolbe.

Kanonicy Regularni Laterańscy