ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017


CzestochowskaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu w niedziele i święta modlili się na różańcu w intencji trzeźwości. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- dzisiaj – w naszym Zakonie święto św. Moniki;
- w poniedziałek – uroczystość św. Augustyna;
- we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
- w piątek – wspomnienie bł. św. Bronisławy, dziewicy;

Jutro w naszym Zakonie Uroczystość Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. W naszej bazylice można jutro zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu jutro o godz. 12.00. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna.

Jutro w czasie Mszy Świętej o godzinie 12.00 nasi Współbracia Nowicjusze: Tomasz i Sebastian złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Kleryk Grzegorz będzie miał przedłużenie ślubów czasowych. Dzisiaj wieczorem Paweł rozpocznie nowicjat. Prosimy o modlitwę w intencji naszych Współbraci rozpoczynających życie zakonne.

W piątek 78 rocznica rozpoczęcia II Wojny Światowej. Zapraszamy na Mszę Św. i prosimy o modlitwę w int. pokoju dla naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

Nasza parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa i Przemyśla w dniach 13, 14 i 15 października 2017. Więcej informacji w przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszły + Pelagia Wypchał z ul. Miodowej i + Helena Biszko z ul. Rzeszowskiej. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
Kanonicy Regularni Laterańscy