ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Przez wieki to święto było nazywane świętem Matki Bożej Siewnej;
- w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

Jutro, w poniedziałek, 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2017/2018. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 8.00, dla uczniów Szkół Średnich a o godz. 9.00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W niedziele Msza św. dla dzieci jest odprawiana o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą na godz. 11.00. Prosimy także osoby starsze, aby wybierały sobie Msze Święte o innej godzinie, a godzina 11.00 niech będzie dla dzieci i rodziców.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej.

W tym tygodniu 1 czwartek miesiąca. Msza św. w intencji dziękczynnej za dar kapłaństwa i Eucharystii a także w int. uproszenia nowych powołań kapłańskich w czwartek o godz. 19.00.

Zbiórka Ministrantów i próba Scholii parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

W tym roku mija 140 lat od cudownych objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie w następną niedzielę 10 września. W dniach 9, 10 i 11 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 140 r. rocznicę Objawień Matki Bożej. Informacje w gablotach Bazyliki i u organizatorów.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Urszula Perkowska z Placu Wolnica. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa. Dzieciom i Młodzieży w Nowym Roku Szkolnym życzymy zdrowia i dobrych wyników w nauce.

Kanonicy Regularni Laterańscy