ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

Dzisiaj z całym Kościołem w naszej Ojczyźnie odnawiamy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie dzisiaj trwają doroczne, jubileuszowe uroczystości Maryjne w 140 rocznicę objawień Matki Bożej. [Transmisja przez Telewizję Trwam o godz. 11.00]. W Kalwarii Zebrzydowskiej XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Trwamy w duchowej łączności z pielgrzymami, którzy modlą się za nas w Gietrzwałdzie i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Doroczne uroczystości odpustowe związane ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile rozpoczną się w środę 13 września i będą trwały przez cały tydzień. Program na stronach internetowych Sanktuarium Mogilskiego.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
- w piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

W niedziele Msza św. dla dzieci jest odprawiana o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą na godz. 11.00.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej.

W środę o godzinie 16.00 Msza Św. dla Chorych i w intencji Chorych.

Zbiórka Ministrantów i próba Scholii parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Dzieduszycka – Drzewiecka z ul. Mostowej i + Zdzisław Bednarski z ul. Józefa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na cały nowy tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy