ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017

29 679 45,nr 1914OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 24 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

Doroczne uroczystości odpustowe związane ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile rozpoczęły się 13 września i trwają przez cały tydzień.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Modlić się będziemy na Mszach Św, za dzieci i Polską Młodzież;
- w piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, Albertynki;
- w sobotę – wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietreleciny, zakonnika;

Spotkanie dla rodziców dzieci które w tym roku szkolnym przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w salce katechetycznej dzisiaj po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00.

W środę o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej i z klas 2 i 3 gimnazjum.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej.

Zbiórka Ministrantów i próba Scholii parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kostki, Patrona Naszej Ojczyzny.

Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Siostry Sercanki, które w naszym mieście prowadzą wiele pięknych i bardzo pożytecznych dzieł. Witam Siostry bardzo serdecznie i zapraszam jedną z Sióstr, aby przedstawiła prośbę swojego Zgromadzenia, z jaką Siostry Sercanki zwracają się dzisiaj do naszej Parafii. Bardzo proszę.

Kanonicy Regularni Laterańscy