ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017

ks jozef gornyOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 25 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

Niedziela 24 września 2017 jest dniem modlitw o trzeźwość Narodu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
- w środę – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana ;
- w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej
- w piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

W niedzielę rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają potwierdzenie uczestniczenia w różańcu.
Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.
W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Procesja do Pięciu Ołtarzy rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.
Do modlitwy różańcowej zapraszała nas 100 lat temu Matka Boża w czasie objawień w Fatimie i 140 lat temu w czasie objawień w Gietrzwałdzie. Podczas Wizytacji Kanonicznej w czerwcu – Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś zachęcał nas do tworzenia nowych Róż Żywego Różańca.

W pierwszą niedzielę października zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 12.15. W czasie tej Mszy Świętej dziękować będziemy Bogu za Ks. Józefa Górnego, Opata Kanoników Regularnych w 150 rocznicę jego urodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tej pięknej rocznicy w czasie Mszy Świętej dziękczynnej.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej.

Zbiórka Ministrantów i próba Scholii parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Antoni Patrzałek z ul. Dietla, + Adam Isztok z ul. Św. Wawrzyńca i + Maria Fonferko z ul. Miodowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, patrona trzeźwości.

Kanonicy Regularni Laterańscy