ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Nabożeństwo Różańcowe od jutra codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia w zakrystii pamiątkę uczestniczenia w Różańcu. Dzisiaj różaniec połączony z procesją do pięciu ołtarzy. Procesja do Pięciu Ołtarzy rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

    Do modlitwy różańcowej zapraszała nas 100 lat temu Matka Boża w czasie objawień w Fatimie i 140 lat temu w czasie objawień w Gietrzwałdzie. Podczas Wizytacji Kanonicznej w czerwcu – Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś zachęcał nas do tworzenia nowych Róż Żywego Różańca.  

 Dzisiaj mija 150 lat od dnia urodzin Ks. Opata Józefa Górnego, Opata Opactwa Bożego Ciała w Krakowie. Msza Święta dziękczynna za życie i dzieła dokonane przez Ks. Opata Górnego o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tej pięknej rocznicy. [kazanie]

    W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca . Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego w piątek o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

    W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
     - w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
    - w środę – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu;
    - w czwartek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    - w sobotę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej;
        
    Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Pierwsze spotkanie za tydzień w sobotę 7 października o godz. 17.00. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

    Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali przy Kancelarii Parafialnej.
    
    Zbiórka Ministrantów i próba Scholii parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

     Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej.

Kanonicy Regularni Laterańscy