ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Dzień Papieski – „Idźmy naprzód z nadzieją”

    Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Cieszymy się, że w roku 100 rocznicy Objawień w Fatimie i 140 rocznicy Objawień w Gietrzwałdzie wielu z nas zaangażowało się w odmawianie różańca. Czekamy na to, że inni przyłączą się do tych, którzy są codziennie na różańcu i w ten sposób odpowiedzą Maryi na Jej prośbę o codzienne odmawianie różańca.
    
    Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją". W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękujemy ludziom wielkiego serca za ofiary i dziękujemy tym, którzy te ofiary zbierają.

    W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
    - w poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
    - w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;    W środę o godz. 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych

    W środę o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy wszystkich uczniów szkoły średniej o zainteresowanie się sprawą bierzmowania i zapraszamy na spotkanie.

    W sobotę 14 października: Dzień Nauczyciela. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pedagogom: życzymy zdrowia, błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

    Wczoraj rozpoczął się w naszej Parafii kurs przedmałżeński dla Narzeczonych. Spotkania w soboty o godz. 17.00.

    W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

    Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali Parafialnej.
    
    Próba Scholi parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

    Za 2 tygodnie: 22 października rozprowadzane będą kalendarze, które przygotował Ks. Maciej z grupą Ludzi Dobrej Woli. Już dziś informujemy o tym i zachęcamy do nabywania tych kalendarzy. Jest to piękna i pożyteczna inicjatywa, w którą warto się włączyć.  

    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom wczorajszego dnia dziękujemy za kwiaty.
    
Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Aniela Kłaput z ul. Starowiślnej, + Zbigniew Majka z ul. Bożego Ciała,  + Andrzej Marciniak z ul. Halickiej,  + Józefa Czekaj z ul. Mostowej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.
Kanonicy Regularni Laterańscy