ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017

kazimierczykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych. W 100 rocznicę Objawień w Fatimie i 140 rocznice Objawień w Gietrzwałdzie odpowiedzmy na prośbę Maryi o codzienne odmawianie różańca.
    
        W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w środę – Święto Św. Łukasza Ewangelisty;
- w czwartek – wsp. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;  
- w piątek – uroczystość Świętego Jana Kantego, kapłana;
- w następną niedzielę – wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża;

        We wtorek: 17 października przypada 7 rocznica kanonizacji św. Stanisława     Kazimierczyka. Po Mszach św. będziemy odmawiać Litanię do św. Stanisława     Kazimierczyka i oddawać mu cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie     zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.        W środę dzień imienin obchodzi nasz Współbrat, Ks. Łukasz Bugała CRL. Msza     Święta w intencji Księdza Solenizanta w środę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej     modlitwy za Ks. Łukasza.

    W środę 18 października: Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia: życzymy zdrowia, błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

    W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

    Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali Parafialnej. Zbiórka Ministrantów i próba Scholi parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

    Za tydzień: 22 października rozprowadzane będą kalendarze, które przygotował Ks. Maciej z grupą Ludzi Dobrej Woli. Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy. Jest to piękna i pożyteczna inicjatywa, w którą warto się włączyć.  

    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom wczorajszego dnia dziękujemy za kwiaty.
    
W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Barbara Rybicka z ul. św. Wawrzyńca. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…     

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

Kanonicy Regularni Laterańscy