ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj w 29 Niedzielą Zwykłą przeżywamy liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godzinie 18.20. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę Różaniec o godzinie 18.00 z procesją do pięciu ołtarzy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękować będziemy Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie o ten Dom Boży się troszczą i napełniają go swoją obecnością i modlitwą.

W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Tadeusza Masłowskiego. Msza św. w int. Księdza Tadeusza w sobotę o godzinie 12.00. Zapraszamy do modlitwy.

W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej do Sali Parafialnej. Zbiórka Ministrantów i próba Scholi parafialnej w sobotę o godzinie 10.00.

W przedsionkach Kościoła można nabyć kalendarz parafialny na 2018 r. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej parafii w minionym roku. Zachęcamy do nabywania kalendarza, który jest jednocześnie cegiełką na wsparcie duszpasterstwa dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom wczorajszego dnia dziękujemy za kwiaty.

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Józefa Gazda z ul. Trynitarskiej i + Melchior Kozaczkiewicz z ul. Św. Sebastiana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i patrona dzisiejszego dnia Świętego Jana Pawła II.

Kanonicy Regularni Laterańscy