ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XVI Niedziela Zwykła 2012

XVI Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela jest 16 niedzielą zwykłą.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
- we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
- w środę – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców;
- w czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP;

W środę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu o godz. 12.00 i 19.00 modlić się będziemy w intencji kierowców. Po Mszach świętych o godz. 12.00 i 19.00 będzie poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby przed Mszami św. zająć miejsce samochodami na terenie wokół bazyliki.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza Przewodnik nasze Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL.

Trwają kolonie letnie dla dzieci naszej Parafii. Dzieci i młodzież wypoczywają nad naszym morzem. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich naszej Parafii. Dziękujemy Ks. Dawidowi, organizatorom i dobrodziejom dzięki którym możliwe było zorganizowanie tych kolonii.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary dzisiaj złożone na tacę.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, i Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Na nowy tydzień naszego życia przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

Kanonicy Regularni Laterańscy