ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2017

listopadOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy świętych, którzy odeszli z tej ziemi i osiągnęli już zbawienie: pełnię życia i szczęścia. Święci są dla nas wzorem do naśladowania.

Dzisiaj przypada 71 rocznica święceń kapłańskich Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Jego świętość, za wzór życia i za nauczanie.

Msze Św. dzisiaj są odprawiane jak w każdą niedzielę.

Zapraszamy dzisiaj na tradycyjne Nieszpory za zmarłych z procesją w kościele o godz. 18.20. Nieszpory te wprowadzą nas w modlitwę Dnia Zadusznego. https://youtu.be/qERTBozwJHs

Dziś i jutro można zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Warunkiem zyskania odpustu jest: pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do grzechu), odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa na intencję Ojca Świętego.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą również zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

Jutro 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice.

W przedsionkach Bazyliki przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach i pierwszych sobotach miesiąca.

W sobotę o godz. 12.00 Msza św. w intencji Brata Karola Krzyżanowskiego w dniu Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu. Przyjmijmy Błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy