ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2017

listopad4OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. Chorych.

W czwartek, 9 listopada, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od nazwy tej Bazyliki nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich czerpie swoją nazwę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

W sobotę 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 99 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Msze Święte 11 listopada będą odprawiane tak, jak w dzień zwykły. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00. Zapraszamy.  

W następną niedzielę 12 listopada, zgodnie z apelem i prośbą naszego Księdza Metropolity: będą zbierane ofiary do puszek na ubogich przed Pierwszym Światowym Dniem Ubogich. Prosimy o pomoc.

W przedsionkach Kościoła można nabyć  kalendarz parafialny na 2018 r. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej parafii w minionym roku. Zachęcamy do nabywania kalendarza, który jest jednocześnie cegiełką na wsparcie duszpasterstwa dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy serdecznie za ofiary na wypominki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Trzcińska z ul. Starowiślnej i + Piotr Przeniosło z ul. Rzeszowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im Panie…

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy