ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2017

CzestochowskaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś z całym  Kościołem przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. „Chrześcijanie nie przybyli na Bliski Wschód z Zachodu. To tu są korzenie chrześcijaństwa” [ks. bp Bashar Warda, arcybiskup Irbilu, Irak]. Hasło tegorocznego dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.

Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
    - w piątek: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
    - w sobotę: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
     W środę, 15 listopada o godzinie 17.00 w sali katechetycznej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Ojciec św. Franciszek ogłosił następną niedzielę 19 października Światowym Dniem Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Odpowiedzią naszej Archidiecezji na słowa Papieża jest „Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej” – będą to: rekolekcje, adoracja Najświętszego Sakramentu i tzw. Namiot Spotkania „Na Małym Rynku” i w kościele św. Barbary. Programy tych spotkań (od jutra do niedzieli) są wywieszone w gablotach bazyliki. Odpowiedzmy na wezwanie Papieża, który w Orędziu na ten dzień, wzywa nas, „aby dzielenie się z innymi, stało się stylem naszego życia”. W przedsionkach Bazyliki prowadzona jest kwesta, dla wsparcia ubogich. Według zarządzenia naszych biskupów połowa waszych ofiar pozostanie w Parafii, a drugą prześlemy na dzieła Archidiecezji – dla ubogich. Już teraz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wasze dobre serce dla ubogich i bezdomnych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Przed błogosławieństwem pomódlmy się za zamarłych poleconych w Wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im Panie…

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Kanonicy Regularni Laterańscy