ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017

zakrystiaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Przeżywamy 1 Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Papież Franciszek ustanowił ten dzień, aby był obchodzony na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla w 33 Niedzielę Zwykłą. W tym dniu mamy zobaczyć, że ubodzy żyją obok nas, mamy zrozumieć, że my sami jesteśmy ubodzy; że najbardziej jesteśmy ubodzy wtedy, gdy nie pomagamy innym. Nasze ubóstwo, to nasze podobieństwo do Chrystusa Ubogiego.

Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10.

Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w środę wspomnienie Świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. Msza Św. w int. Pana Organisty w środę o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy –  odpust u naszych Sąsiadów: Ojców Augustianów.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszły do wieczności + Zofia Bednarska z ul. Starowiślnej i + Joanna Biszko z ul. Rzeszowskiej. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Matkę Najświętszą prosimy o opiekę nad nami i nad całą naszą Ojczyzną.


Kanonicy Regularni Laterańscy