ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.11.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą
niedzielę o godzinie 9.10.

Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

W związku z koncertem poświęconym Janowi Pawłowi II, który będzie nagrywany przez Telewizję Trwam we wtorek wieczorem, Msze Św. będą odprawiane w naszej bazylice w kaplicy Zwiastowania. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie.

W czwartek święto Świętego Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu: 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00, ku czci Niepokalanego Serca Maryi: w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi i do Komunii Świętej.

Za tydzień 3 grudnia, pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele który będziemy przeżywali pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Od 4 grudnia rozpoczną się Roraty. W Adwencie będą rozprowadzane świece wigilijne.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Tomasz Ziętara z Placu Nowego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka. Na ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

Kanonicy Regularni Laterańscy.