ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2017

20171203 084847OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny: Okres Adwentu. Nowy Rok liturgiczny w Kościele będziemy przeżywali pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. W Adwencie otwórzmy się na Słowo Boże. Niech to będzie czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela.

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10.

W Adwencie Msza Św. Roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci będą dwa razy w tygodniu: we wtorek i w czwartek o godzinie 19.00. Zapraszamy serdecznie na Roraty. Dzieci na Roraty będą przychodzić z lampionami. Zachęcamy, aby z dziećmi przychodzili  Rodzice.

W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 Godzina Łaski dla świata. Zapraszamy serdecznie. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu 1 czwartek miesiąca. Msza Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie w czwartek o godzinie 19.00.

W następną niedzielę 10 grudnia: dzień modlitwy i dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie.

Od następnej niedzieli w przedsionkach bazyliki można będzie nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając świece pomagamy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin.

Od jutra nasi bracia klerycy i nowicjusz będą roznosić w Parafii opłatki i program kolędy na styczeń 2018 roku. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pomoc dla naszego zakonnego Seminarium Duchownego. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach.

W przedsionkach bazyliki Siostry Albertynki prowadzą kiermasz świąteczny. Dochód z tego pięknego dzieła Siostry Albertynki przeznaczają na paczki na święta dla biednych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Zofia Jagielska z ul. Starowiślnej.  Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.
Kanonicy Regularni Laterańscy