ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017

2adwentOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu.

Wczoraj zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich w naszej bazylice. Możemy podziwiać odrestaurowane sklepienie nad prezbiterium naszej bazyliki. Dziękujemy Bogu i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym to wielkie dzieło konserwacji jest realizowane. Czekamy teraz na boczne ołtarze przy ołtarzu głównym. Jeżeli Bóg pobłogosławi i dobrzy ludzie pomogą, to w przyszłym roku będzie odnawiany krzyż na tęczy i ołtarze Matki Bożej Łaskawej i Najświętszego Serca Jezusowego.

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.

We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny modlimy się dzisiaj za Kościół Katolicki na Wschodzie. Dziękujemy za modlitwy i za pomoc materialną którą wiele razy w ciągu roku okazujecie względem Kościoła na Wschodzie.

Przez cały Adwent Msza Św. Roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci będą w tygodniu w czwartek o godzinie 19.00. Zapraszamy serdecznie na Roraty. Na Roraty przychodzimy z lampionami.

W najbliższy wtorek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19.00.

W środę Msza Święta dla chorych i w intencji chorych o godzinie 16.00.

W przedsionkach Bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 6 złotych. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin.

Nasi bracia klerycy i nowicjusz roznoszą w Parafii opłatki i program kolędy na styczeń 2018 roku. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pomoc dla naszego Zakonnego Seminarium Duchownego. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach. Opłatki można nabywać także w zakrystii

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszły do wieczności + Henryka Bielaszewska z ul. Miodowej, + Anna Kusionowicz z ul. Rzeszowskiej i + Jolanta Kolaczek z ul. Halickiej.  Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy