ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017


3adwentOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu. Dzisiejsza Niedziela w Liturgii nosi nazwę „Gaudete”, czyli Radujcie się. Radujcie się, bo Pan jest blisko.

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.
Przez cały Adwent Msza Św. Roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci będą w tygodniu we wtorek i w czwartek o godzinie 19.00. Zapraszamy serdecznie na Roraty. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
Chorych, którzy nie wychodzą z domów będziemy odwiedzać przed świętami ze spowiedzią i Komunią św. w ich domach we wtorek 19 grudnia.
W sobotę 23 grudnia i w niedzielę 24 grudnia, spowiedź przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Spowiedź święta w sobotę będzie od porannej do wieczornej Mszy Świętej a w Wigilię od porannej Mszy Świętej do godziny 12.15.

Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św. Nie ma Bożego Narodzenia, jeżeli nie przyjmiemy Boga w Komunii św. do naszego serca.
W następną niedzielę Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W Wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W następną niedzielę, w Wigilię, Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i ostatnia Msza Św. o godzinie 12.15. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.30, abyśmy wszyscy mogli się przygotować do wieczerzy wigilijnej i do Pasterki. Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości.
W przedsionkach Bazyliki jest prowadzony kiermasz. Dzieci z naszej Parafii proponują nam do nabycia własnoręcznie wykonane przedmioty. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin i na wsparcie kolonii letnich. Prosimy o pomoc i dziękujemy za dobre serce okazywane dzieciom

Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i opłatki na wigilijny stół można otrzymać w Zakrystii. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 6 złotych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!" za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary złożone klerykom naszego Zakonu w czasie roznoszenia opłatków na wigilijny stół.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.
Kanonicy Regularni Laterańscy