ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017

4adwentOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu. W tym roku ostatnia niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Uroczystości Narodzenie Pańskiego, Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte dzisiaj w naszej Bazylice są odprawiane o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i ostatnia Msza Św. o godzinie 12.15. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.30, abyśmy wszyscy mogli przeżyć wieczerzę wigilijną i przygotować się do Pasterki.
Spowiedź święta dzisiaj w naszej bazylice od porannej Mszy Świętej do godziny 12.15. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św. Nie ma Bożego Narodzenia, jeżeli nie przyjmiemy Boga w Komunii św. do naszego serca.
Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości naszej Parafii i naszej bazyliki. Zgodnie z zarządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, SOS.
Już jutro, w poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ta uroczystość rozpoczyna Oktawę Narodzenia Pańskiego. Jutro Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godzinie 6.30. We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. w drugi dzień świat Bożego Narodzenia są odprawiane jak niedzielę. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
    
W zakrystii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece te zapalone na wigilijnym stole, można po wigilii zanieść i zapalić na grobach naszych bliskich, z którymi w ubiegłych latach zasiadaliśmy do wigilijnego stołu. Opłatki na wigilijny stół możemy nabywać w zakrystii.    
    
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice.
    
Dziękujemy serdecznie Ks. Łukaszowi, naszym Klerykom i Nowicjuszowi. Oni zbudowali szopkę i przyozdobili naszą bazylikę na święta. Są jak zwykle dobre i szlachetne kobiety: Kilka Pań przez wiele godzin ozdabiały ołtarze i sprzątały bazylikę: jedne rano, inne do późnych godzin wieczornych.  Do tego praca naszego Pana Kościelnego. Dziękujemy Wam za ten dar poświęconego czasu i za wiele godzin ciężkiej pracy.

W tym szczególnym dniu, w Wigilię pomódlmy się za zmarłych: za tych którzy odeszli od nas od ostatniej Wigilii, ale także i za tych którzy może odeszli już dawno, ale ciągle bardzo nam ich brakuje przy wigilijnym stole. Wieczny odpoczynek
    
Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia miłej niedzieli oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój Boży napełni Wasze serca. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu rodzinnego i swoich najbliższych.
Kanonicy Regularni Laterańscy.