ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2017

bn2017
   Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, radosnych, pełnych pokoju, miłości i dobra Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się człowiekiem da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus Chrystus, błogosławi Was, Wasze Rodziny, waszych bliskich, niech obficie obdarzy swoją łaską i pokojem.
    Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy Wszystkie Rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. O przyjęcie życzeń i zapewnienie o wielkiej wdzięczności prosimy Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów.
    Do życzeń dołączamy bardzo serdeczne podziękowania za życzenia nadesłane na adres Parafii i Klasztoru Bożego Ciała: „Bóg zapłać”.

Ogłoszenia Duszpasterskie
 
    Dzisiaj i jutro Msze Św. są odprawiane jak w każdą niedzielę w ciągu roku.  Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30.

    Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

    W niedzielę 31 grudnia święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy modlić się za rodziny.

    W niedzielę 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2017. Tego dnia wieczorna msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynno-przebłagalna adoracja oraz uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku.

      W poniedziałek 1 stycznia 2018 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 49 Dzień Modlitw o pokój na świecie.

     Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przyozdobienie naszej bazyliki na Święta. Księdzu Łukaszowi,  klerykom i nowicjuszom dziękujemy za zbudowanie szopki. Paniom dziękujemy za przygotowanie Ołtarzy. Dziękujemy panu Kościelnemu za przygotowanie Bazyliki na święta  
    
     Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w parafii rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2018 r. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się plan kolędy.
 
    Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy