ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XVIII Niedziela Zwykła 2012

XVIII Niedziela Zwykła
Dzisiejsza Niedziela to 18 Niedziela Zwykła w Roku liturgicznym.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego;
- w środę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
- w czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy;
- w piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- w sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

Od jutra, 6 sierpnia, będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Pielgrzymi modlą się także za nas. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać przez codzienne uczestniczenie we Mszy św. i Komunię świętą.

W środę o godz. 1600 Msza św. dla chorych i w intencji chorych.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu na 8 i 9 września. Koszt pielgrzymki – 160 zł. W tej cenie zawiera się: przejazd autokarem, nocleg i ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii bazyliki do 3. IX.2012. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni. . Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie. [6150].

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Grażyna Bieda z ul. Wąskiej, + Jolanta Gadaczek-Nowak z ul. Starowiślnej, Stanisław Piekło z ul. Starowiślnej i + Mieczysław Wiche z ul. Podbrzezie. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zbawiciela na cały nowy tydzień. Żywej wiary i wielu sił: fizycznych i duchowych życzymy Pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę. O wstawiennictwo przed Bogiem prosimy naszego Św. Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy