ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26.12.2017

szopkaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzisiaj przeżywamy święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Naszą modlitwą i naszymi ofiarami wspieramy dzisiaj Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Jutro, w środę święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Zgodnie z prastarym zwyczajem w tym dniu poświęca się wino. Można także przynieść do poświęcenia swoje własne wino, które po skończonej Mszy Świętej zostanie poświęcone.

W czwartek święto Świętych Młodzianków. W to święto wiele osób i ruch pro life podejmuje modlitwy w intencji dzieci poczętych, prosząc Boga o to, by mogły bezpiecznie się narodzić i szczęśliwie żyć.

W niedzielę 31 grudnia święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy modlić się za rodziny.

Także w niedzielę 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2017. Tego dnia wieczorna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynno-przebłagalna adoracja oraz uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku. W związku z zakończeniem Starego Roku nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19.00.

W poniedziałek 1 stycznia 2018 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 51 Światowy Dzień pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie.

Kolędę, czyli Wizytę Duszpasterską w parafii rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2018 r. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się plan Kolędy.

Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciół i Dobrodziejom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy miłego świętowania i wszelkich łask potrzebnych na przeżywanie ostatnich dni Starego Roku.

Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy